Tu jesteś: Strona startowa

W związku z niestawieniem się minimalnej liczby Radnych tj. 50%, termin inauguracyjnej I sesji Rady Dzielnicy Orłowo będzie wyznaczony ponownie.


Dlaczego ponad połowa Radnych nie dotarła na sesję? Kandydaci niezależni (G. Baczul, B. Marchwicka, D. Mróz-Lisowska, A. Baldis-Kopeć, S. Kwiek, M. Podkowski, W. Dąbrowski), z wyjątkiem Franciszka Sierszyńskiego czekali na korytarzu na jednego Radnego - Piotra Czajkowskiego, który utknął w korku na trójmiejskiej obwodnicy. W tym dniu zdarzyły się aż 3 wypadki na tej drodze więcej szczegółów >>


Skąd taka decyzja, pomimo kilkukrotnych nawoływań urzędników, żeby wejść na sesję?


Michał Podkowski: Nasza decyzja może się wydawać niezrozumiała, ale jako kandydaci niezależni uważamy, że każdy z nas ma prawo uczestniczyć w pierwszej, najważniejszej sesji, podczas której jest wybierany Zarząd Rady Dzielnicy Orłowo. W przypadku Piotra Czajkowskiego nie było to możliwe, nie z jego winy. Każdy z Radnych został obdarzony zaufaniem wyborców i ma prawo do głosowania. Gdyby weszła na sesję jeszcze jedna osoba z nas, wybory Zarządu Rady Dzielnicy Orłowo mogłyby się odbyć przy udziale tylko 8 osób. Naszym zdaniem to za mało, a prawo do głosowania na Przewodniczącego oraz wiceprzewodniczących powinny mieć wszystkie wybrane przez mieszkańców osoby.


Czy nie uważa Pan, że takie zachowanie jest brakiem szacunku do pozostałych osób, które jednak dotarły na sesję?


Michał Podkowski: Brakiem szacunku byłoby to, że nie uszanowalibyśmy zaufania wyborców, którzy w większości wybrali kandydatów niezależnych.


Urzędnicy wyznaczyli dodatkowe 30 minut ale okazały się one niewystarczające, a ponieważ zaplanowana później była sesja dla innej dzielnicy to wyznaczony zostanie nowy termin, o którym również Państwa poinformujemy.


Kandydaci, którzy przyszli na sesję, byli wyraźnie niezadowoleni i głośno komentowali zachowanie pozostałych Radnych.


Mamy nadzieję, że to tylko złe dobrego początki!


______

P.K.


17.04.2015


Źródła:

- http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3827415,trudnosci-na-obwodnicy-zderzyly-sie-auta,id,t.htmlArtykuły powiązane:


Zobacz nową Radę Dzielnicy Orłowo >>


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,