Tu jesteś: Strona startowa » Orłowo » Siłownia plenerowa w Orłowie

Mimo, że projekt siłowni plenerowej, który był zgłoszony przez grupę mieszkańców Orłowa w ramach budżetu obywatelskiego, nie uzyskał wymaganej ilości głosów poparcia, to Rady Dzielnicy Orłowa, była na tyle zdeterminowana chęcią zbudowania w Orłowie takiej siłowni, że podjęte starania i działania były na tyle wytrwałe i skuteczne, że doszło do realizacji tego projektu.


Obecnie, budowa siłowni plenerowej jest finansowana z budżetu Rady Dzielnicy i realizowana przez GOSiR. Eksploatacja/konserwacja siłowni, będzie również realizowana przez GOSiR. Obecna lokalizacja siłowni - w stosunku do lokalizacji z wniosku obywatelskiego - jest przesunięta w kierunku rzeki Kaczej. Obszar terenu siłowni już został wytyczony. W celu zmniejszenia kosztów inwestycji, nawierzchnia terenu nie jest utwardzona wylewką asfaltowo/bitumiczną, ale grunt został na tyle mocno i skutecznie zagęszczony, że w pełni zapewni warunki do korzystania z zamontowanych urządzeń i odbywania ćwiczeń.


Prace ziemne oraz prace związane z posadowieniem fundamentów pod osprzęt sportowy do ćwiczeń już są wykonane i trwa montaż pierwszych urządzeń do ćwiczeń (stan na dzień 27.12.2014). Obecny stan siłowni znajduje się w przysłowiowych "powijakach". Jedno zamontowane urządzenie, ale w stanie nie nadającym się jeszcze do jego eksploatacji. Przy obecnym tempie wykonywania pracy i przy sprzyjającej pogodzie, można być przekonanym, że na wiosnę 2015r. siłownia będzie już dostępna do ćwiczeń. Teren pod siłownię jest na tyle obszerny, że w przyszłości, będzie możliwość zamontowania następnych urządzeń do ćwiczeń.


Bardzo gorąco namawiam Radę Dzielnicy Orłowa, aby jeszcze poczynić starania, które będą miały na celu posadowienie w sąsiedztwie siłowni, stojaków na rowery oraz ławek. Z siłowni będzie można korzystać nieodpłatnie.


Bardzo liczę na to, że zamontowany osprzęt, będzie nam służył - w stanie niepogorszonym - przez kolejne lata.


_____


Henryk Wiszniowski


Foto: Henryk Wiszniowski


29.12.2014


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,