Czwartek, 08 czerwca 2023 imieniny obchodzą: Ada, Maksymilian, Seweryn
Tu jesteś: Strona startowa » Dla turystów » Plaża i morze

Plaża orłowska znana jest przede wszystkim z  przepięknych widoków. Jest ona wyjątkowo czysta, szeroka, a co najważniejsze nie zatłoczona, w przeciwieństwie do plaży w centrum Gdyni, czy Sopocie. Spokój, cisza i relaks są tutaj gwarantowane.

Aby schronić się przed doskwierającym nam upałem, na pewno znajdziemy, na plaży, również miejsca częściowo zacienione, które dadzą chwilę wytchnienia.

Przy wejściach na plażę znajdują się dostępne dla wszystkich, darmowe toalety. Nie zabraknie także, wypożyczalni sprzętu plażowego.

Dodatkową atrakcją jest Letnia Scena Teatru Miejskiego, na której odbywają się kabarety, recitale piosenek i inne  ciekawe, plenerowe imprezy artystyczne. A wszystko to w otoczeniu szumiącego morza.


Na szerokości 100 metrów, w okolicach teatru i ul. Przebendowskich plaża jest strzeżona przez ratowników, w sezonie letnim. Można zatem bezpiecznie korzystać z  kąpieli słonecznych. O wszelkich zagrożeniach będzie nas, także informować czarna flaga na maszcie.


Dla lubiących świeże oraz wędzone ryby, mamy dobrą informację. Można ją kupić codziennie w okolicy plaży przy molo – prosto od rybaków.

Dla zainteresowanych dojazdem do plaży z okolic Orłowa:


- trolejbusem 26 - od Cisowej przez Śródmieście przystanek orłowska (molo) lub Orłowo SKM-Klif (plaża strzeżona, teatr na plaży)


- Szybką Koleją miejską przystanek Gdynia Orłowo - ok. 800 m od plaży


- samochodem i zaparkować na bezpłatnym parkingu przy ul. Orłowskiej (ok. 200 m od molo)Artykuły powiązane:


Otwarcie plaży dla psów >>


Plaża dla psów - jak się sprawdza? >>_______

P.K.

20.07.2011


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,