Tu jesteś: Strona startowa

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Komendant Miejskiej Policji Robert Leksycki 23 kwietnia 2012 r. nagrodzili naszego sąsiada Bogdana Kwiatkowskiego z synem Kacprem, którzy wykazali się niezwykłą wrażliwością oraz dociekliwością.

14 kwietnia Bogdan Kwiatkowski i jego syn zauważyli w pobliżu swojego domu w Orłowie podejrzanie zachowujących się dwóch mężczyzn. Byli niespokojni i wypytywali o sklepy z firankami i AGD. Pan Bogdan postanowił ich śledzić. Wraz z synem jechał za nimi samochodem. Obaj zauważyli podejrzanych mężczyzn, kiedy wychodzili z domu sąsiada, próbując ukryć coś pod kurtką. Później okazało się, że był to skradziony laptop. Pan Bogdan powiadomił policję, a następnie akcję koordynował Kacper, informując ojca, gdzie złodzieje się znajdują. Gdy pojawił się patrol policji, mężczyźni zaczęli uciekać. Pan Bogdan i funkcjonariusze zablokowali samochodami drogę. Złodzieje zostali zatrzymani.

Bogdan Kwiatkowski ustalił także właściciela ukradzionego laptopa, którym okazała się nieświadoma kradzieży mama sąsiada. Dane przekazał mundurowym i wraz z synem złożyli zeznania. Policja podkreśla, że w całym zdarzeniu rola funkcjonariuszy ograniczyła się do zatrzymania sprawców, którzy zostali już osądzeni.

Pan Bogdan, kapitan żeglugi śródlądowej oraz członek Bractwa Kaphornowców (ekskluzywne stowarzyszenie żeglarzy, którzy opłynęli Przylądek Horn), i jego syn Kacper, uczeń pierwszej klasy gdyńskiego gimnazjum, wykazali się niezwykłą czujnością i detektywistyczną wręcz dociekliwością. Dzięki takim osobom działania policji są bardziej skuteczne, a obywatele mogą czuć się bezpiecznie.  


_______


30.05.2012


Źródło:
Ratusz 1049 – Informacje Rady i Prezydenta Gdyni
http://www.gdynia.pl/ratusz/7537_76283.html

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,