Tu jesteś: Strona startowa » Orłowo » Nowe parkingi rowerowe w Orłowie

Mamy kolejne udogodnienia dla rowerzystów w naszej dzielnicy. Przy ważnych węzłach przesiadkowych i w atrakcyjnych turystycznie miejscach Gdyni powstały parkingi rowerowe.


Parkingi rowerowe to część projektu Rozwoju Komunikacji Rowerowej Aglomeracji Trójmiejskiej współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej. Parkingi są zadaszone, funkcjonalne i objęte systemem monitoringu.

Każdy z parkingów wyposażono w tablicę informacyjną z mapką ścieżek rowerowych oraz instrukcjami, w jaki sposób odpowiednio przypiąć rower do stojaka. Jak bowiem pokazują statystyki, prawie 90% właścicieli używa do tego celu zwykłej linki, z którą nawet średnio doświadczony złodziej łatwo się upora.

Oprócz parkingów rowerowych, w mieście stanęło też wiele pojedynczych stojaków, głównie w okolicach szkół i przedszkoli.

Zależy nam na tym, by od najmłodszych lat tworzyć nawyk jeżdżenia na rowerze. Mamy nadzieję, że zachęcimy również rodziców, by - jeśli to możliwe - zrezygnowali z podwożenia dziecka autem pod same drzwi, a zamiast tego - pojechali z nim na rowerze, a jeśli jest starsze - zmobilizowali do samodzielnej jazdy. Stojaki dostają wszystkie placówki, które wyraziły zainteresowanie i mają możliwość ich montażu w miejscach łatwo dostępnych, wygodnych i bezpiecznych - mówi Zygmunt Zmuda-Trzebiatowski, pełnomocnik prezydenta Gdyni do spraw komunikacji rowerowej.


_________________

Źródło: http://www.gdynia.pl


27.05.2014

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,