Tu jesteś: Strona startowa » Orłowo » Maxim i okolice po raz enty

Wiadomości na temat obecnej sytuacji prawnej nieruchomości po dawnym lokalu nocnym „Maxim” w Gdyni- Orłowie przy ul. Orłowskiej 13 zasięgnęliśmy u pani Emilii Tor z Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Gdyni. Nieruchomość wyceniona na  kwotę 23 mln 609 tys, niestety do tej pory nie znalazła nabywcy. Nie pomogło 10 przetargów ogłaszanych przez miasta, nie pomogły żadne działania marketingowe podejmowane w celu sprzedaży.Aktualny plan zagospodarowania przestrzennego dla działek, na terenie których znajdują się budynki eks-Maxima pozwala na inwestycje przeznaczone na usługi turystyczne i usługi kultury. Jednak żaden z polskich inwestorów nie widział możliwości zrobienia dochodowego interesu na zagospodarowaniu działek. Wysoka cena działki i niski wskaźnik zyskowności planowanej inwestycji nie zapewniłyby spodziewanych korzyści finansowych potencjalnym nabywcom.

Aby poprawić obecną patową sytuację, trzeba zmienić miejski plan zagospodarowania przestrzennego (m.p.z.p.) dopuszczając na tym terenie rozszerzenie możliwości przeznaczenia zabudowy. W praktyce oznacza to, że oprócz możliwości wybudowania inwestycji przeznaczonych na usługi turystyczne i usługi kultury może pojawić się zgoda miasta na budownictwo mieszkaniowe. Pisaliśmy o tym w artykule p.t. „Radni Gdyni chcą zmienić przeznaczenie trenów przy plaży w Gdyni-Orłowie”. Zmianom podlega 19 obszarów, nie wszystkie dotyczą nieruchomości, nowym planem objęte są także ulice.

Obecnie prace nad zmianami w m.p.z.p. dla Orłowa nadmorskiego zostały już zakończone. Jak informuje pani Alicja Kowalska, kierowniczka zespołu planistycznego z Biura Planowania Przestrzennego, trwa etap uzgadniania planu z podmiotami przewidzianymi w  standardowych procedurach n.p. z Sanepidem i Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska itp. Zależnie od tego, czy etap tzw. uzgodnień będzie wymagał poprawek w projekcie proponowanym przez biuro czy nie, nowy m.p.z.p. zostanie wyłożony być może już pod koniec września. Zainteresowanych wglądem do projektowanych zmian w m.p.z.p. zachęcamy do uważnego śledzenia publikacji Urzędu Miejskiego w Gdyni: Ratusza, Dziennika Urzędowego i poszukiwania zawiadomienia o wyłożeniu projektu, co oznacza poddanie go społecznej konsultacji. Wtedy można będzie na ręce Pana Prezydenta Miasta Gdyni składać uwagi do projektu i liczyć na to, że zostaną one uwzględnione a następnie oczekiwać na uchwałę radnych, która zatwierdzi kolejną zmianę (już trzecią) w planie zagospodarowania przestrzennego nadmorskiego Orłowa.

Tekst uchwały Rady Miasta  w sprawie przystąpienia do zmian w m.p.z.p. wraz z uzasadnieniem dlaczego istnieje  potrzeba zmian, z wyszczególnieniem jakich obszarów nadmorskiego Orłowa będą dotyczą  oraz mapka tych terenów znajduje się na stronie:
http://www.gdynia.pl/g2/2013_12/78028_fileot.pdf_____________

E.J.


Foto: http://www.gdynia.pl/g2/2013_12/78028_fileot.pdf


10.09.2014


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,