Czwartek, 08 czerwca 2023 imieniny obchodzą: Ada, Maksymilian, Seweryn
Tu jesteś: Strona startowa » Orłowo » Kto mieszka w Orłowie?

Orłowo to dzielnica Gdyni, która skupia na swoim terenie wielu znanych ludzi sportu, polityki, jak również aktorów. Wiele sławnych postaci przyjeżdża tu w celu odpoczynku, a także mieszka na co dzień.


Marek Kamiński, Dariusz Michalczewski i Anna Przybylska to powszechnie znani i rozpoznawani ludzie. To oni mieszkają wraz z rodziną w Orłowie na co dzień.

Marek Kamiński urodzony w Gdańsku ponad 35 lat temu, aktualnie wraz z żoną i dwójką dzieci (Pola, Kaya) mieszka w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce – Gdyni Orłowo. Kamiński to postać bardzo ciekawa. Jest zarówno polarnikiem, podróżnikiem, a także przedsiębiorcą. To pierwszy i jedyny człowiek na świecie, który zdobył oba bieguny Ziemi w jednym roku. W maju 1995 roku zdobył biegun północny, a w grudniu tego samego roku dotarł samotnie na biegun południowy. Rok po zdobyciu dwóch biegunów założył Fundację, której zadaniem jest pomoc osobom potrzebującym i niepełnosprawnym, oraz tworzenie programów edukacyjnych. Na co dzień zajmuje się pracą w fundacji, wykładami, pisze książki, prowadzi wyprawy w różne części świata. Także należy do różnego typu organizacji m.in. do Sopockiego Klubu Żeglarskiego.


„Każdego dnia rano pije zieloną herbatę, gdzieś niedaleko plaży, a potem spaceruje wzdłuż morza” – słowa Marka Kamińskiego o sobie.


Kolejną bardzo interesującą postacią zamieszkującą Orłowo jest słynny bokser Dariusz Michalczewski. Mistrz świata zawodowców w kategorii półciężkiej. Przygodę z boksem rozpoczął w wieku 12 lat i wtedy zaczęła się jego kariera. Mając 23 lat został mistrzem Polski juniorów w wadze półśredniej. Rok później zdobył złoty medal  w młodzieżowych mistrzostwach Polski, w wadze lekkośredniej. Kolejny rok przyniósł tytuł mistrza Polski w grupie seniorów, w wadze lekkośredniej. W 1991 roku zdobył mistrzostwo Europy w wadze półciężkiej. Po tym wydarzeniu otrzymał kontrakt z Universum Box-Promotion w Hamburgu i rozpoczęła się jego kariera zawodowa. Zawodowstwo przyniosło mu 48 walk wygranych, plus dwie przegrane oraz zero remisów.


Przez 10 lat był niekwestionowanym mistrzem świata. Jest jednym z najpopularniejszych i najlepiej rozpoznawalnych polskich sportowców. 1 czerwca 2005 roku ogłosił zakończenie kariery bokserskiej, ale pozostał w sporcie i opiekuje się młodymi bokserami jako promotor boksu. Organizuje akcje charytatywne i społeczne. Stworzył Fundacje „Równe szanse”, która pomaga dzieciom w lepszym starcie w życie.


Anna Przybylska to aktorka i fotomodelka, urodzona w Gdyni, gdzie aktualnie mieszka wraz z życiowym partnerem Jarosławem Bieniukiem, polskim piłkarzem grającym na pozycji środkowego obrońcy, obecnie występujący w Lechii Gdańsk. Anna i Jarosław mają córkę Oliwie, oraz dwóch synów - Szymona i Jana. Anna Przybylska jest pierwszą polską aktorką, która została międzynarodową twarzą kosmetyków marki Astor. Zadebiutowała w 1997 roku w kinie rolą "Suczki" w filmie „Ciemna strona Wenus”. Rok później zadebiutowała w słynnym serialu „Złotopolscy”, jako Marylka. Grała zarówno w filmach fabularnych, m.in. „Dzień świra”, „Ryś”, „Złoty środek”, „Złoty środek”, „Sezon na leszcza”, oraz w serialach telewizyjnych m.in. „Lokatorzy”, „Daleko od noszy”, „Kryminalni”, „Niania”, „39 i pół”. Anna Przybylska jest aktorką wszechstronną, przez większość ludzi odbieraną jako piękna i dojrzała kobieta sukcesu.


Każdy, kto chociaż raz był w Orłowie, widział inspirująca naturę, a także czuł sprzyjający klimat. Dlatego nie ma co się dziwić, że największe gwiazdy przyjeżdżają właśnie tu, w celu odpoczynku lub by zamieszkać  na stałe.


_______

M.Śmiech


30.04.2012

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,