Czwartek, 18 sierpnia 2022 imieniny obchodzą: Helena, Ilona, Bogusław
Tu jesteś: Strona startowa » Orłowo

Orłowo

Spekulacje dotyczące remontu ul. Aldony

Około 20.01.2015 do skrzynek pocztowych mieszkańców ulic Balladyny, Świętopełka i Światowida zostały wrzucone anonimowe listy od "zainteresowanych i poszkodowanych mieszkańców Balladyny". Listy informowały, "iż Urząd Miejski w Gdyni planuje ogromną inwestycję finansową, wykonalną w trybie natychmiastowym /!/, dotyczącą rozbudowy ulicy Aldony, melioracji tej ulicy, rozbudowy placu manewrowego, miejsc do parkowania, całkowitej wymiany nawierzchni itd."

Więcej…

Siłownia plenerowa w Orłowie

Mimo, że projekt siłowni plenerowej, który był zgłoszony przez grupę mieszkańców Orłowa w ramach budżetu obywatelskiego, nie uzyskał wymaganej ilości głosów poparcia, to Rady Dzielnicy Orłowa, była na tyle zdeterminowana chęcią zbudowania w Orłowie takiej siłowni, że podjęte starania i działania były na tyle wytrwałe i skuteczne, że doszło do realizacji tego projektu.

Więcej…

Maxim i okolice po raz enty

Wiadomości na temat obecnej sytuacji prawnej nieruchomości po dawnym lokalu nocnym „Maxim” w Gdyni- Orłowie przy ul. Orłowskiej 13 zasięgnęliśmy u pani Emilii Tor z Wydziału Polityki Gospodarczej i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Gdyni. Nieruchomość wyceniona na  kwotę 23 mln 609 tys, niestety do tej pory nie znalazła nabywcy. Nie pomogło 10 przetargów ogłaszanych przez miasta, nie pomogły żadne działania marketingowe podejmowane w celu sprzedaży.

Więcej…

Obrona Orłowa we wrześniu 1939 roku

Jedną z najważniejszych bitew września 1939 roku na Pomorzu była bohaterska obrona Kępy Oksywskiej. Przed tą bitwą dochodziło do innych, poważnych starć, jednym z nich była obrona linii Kolibki - Orłowo.

Co i gdzie dla smakoszy? Spacerkiem po orłowskich restauracjach, barach i kawiarniach

Poprosiliśmy orłowskich restauratorów, o informacje, jakie poczynili przygotowania do letniego sezonu 2014, czym chcą poczarować podniebienia swoich gości. I za ile... Dobre menu to oczywiście podstawa ale przecież na wybór lokalu gastronomicznego wpływa także  specyficzny klimat pomieszczenia.  Jest on wypadkową  estetyki wystroju wnętrza, lokalizacji a przede wszystkim temperatury empatii, jaka bije z uśmiechniętych lub nie twarzy personelu. Nasz spacer zaczniemy przy molo ...

Więcej…

Strona 2 z 6

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,