Tu jesteś: Strona startowa
Na terenie Parku Kolibki utworzony zostanie ośrodek sztuki i kultury miejskiej o charakterze galeryjno – twórczym. Celem instytucji będzie organizowanie działalności z zakresu architektury, technologii, designu, sztuki i ekologii.


Projekt realizuje Biuro Kreacja, Fab Lab Trójmiasto, Fundacja Architektura Plus, Stowarzyszenie Traffic Design oraz Miasto Gdynia.

 

Aktywność centrum skoncentruje się na bogatej propozycji wydarzeń artystycznych, działaniach klubu open source, prezentacjach i idei równoważnego rozwoju. Prowadzone będą zarówno warsztaty technik street artowych, designu, jak i budowania drukarek 3 D. Z zajęć skorzystają uczestnicy indywidualni oraz szkoły i grupy zorganizowane.

Członkowie stowarzyszenia Traffic Design zauważają, że pomimo rzeczywistych potrzeb, w mieście wciąż brakuje przestrzeni, w której ludzie sztuki mogliby tworzyć, kolaborować, opracowywać wspólne i jednostkowe przedsięwzięcia, a także wprowadzać nową jakość artystyczną.

Ośrodek powinien więc działać lokalnie i ponadlokalnie, stawać się miejscem umożliwiającym wymianę pomysłów, wspólne tworzenie i realizowanie prezentacji, proponować różnorodną ofertę wydarzeń kulturalnych.

Fundacja Architektura Plus od około 10 lat zajmuje się edukacją związaną z projektowaniem architektonicznym i kształtowaniem krajobrazu. Praca na terenie centrum ułatwi instruktorom prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Udział w projekcie zapowiada również stowarzyszenie Fab Lab, którego zadaniem będzie między innymi umożliwienie użytkownikom dostępu do technologii najnowszej generacji.

Jego członkowie kreują swoją organizację na warsztat czyli miejsce otwarte dla każdego, kto chciałby za pomocą nowoczesnych narzędzi, m.in. drukarek trójwymiarowych, płyt laserowych lub plotera CNC, skonstruować dowolnie wybrany przedmiot.

Pierwsze wydarzenie, które zamierzamy zrobić, to budowanie w technologii Straw Bale czyli z wykorzystaniem słomy. Przy jej pomocy będziemy konstruować ścianki działowe. – mówi Maciej Wojnicki ze stowarzyszenia Fab Lab. - Planujemy zrealizowanie warsztatu łodzi Optimist, które będzie można zwodować. Poprowadzimy szereg działań edukacyjnych z zakresu elektroniki i programowania.

Projekty artystyczne zaczną funkcjonować w dawnym budynku hipoterapii. W przyszłości prowadzone będą również w obrębie stajni, dworku i innych obiektów na terenie zespołu dworsko – pałacowego.

Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/events/120927381415742/

 

 

____________________________

E. P.

15.10.2013

 

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,