Tu jesteś: Strona startowa

Już od maja na Skwerze Kościuszki i Al. Jana Pawła II w Gdyni pojawią się trolejbusy. Nowe pojazdy będą obsługiwać między innymi linię 21, której trasa od 1 maja do 31 października zostanie w wybranych kursach wydłużona i obejmie również odcinek bez trakcji – Skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II w centrum Gdyni, dokąd trolejbusy będą zajeżdżać co godzinę, czyli 10 razy w każdy dzień powszedni oraz 8 razy w każdą sobotę.


W piątek 24 kwietnia 2015 r. odbyła się premiera najnowszych nabytków Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdynia i Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni – dwóch Solarisów Trollino 12M, które dzięki zasilaniu z baterii litowych-jonowych są w stanie przejechać nawet do 20 km bez prądu z trakcji. Koszt zakupu każdego z trolejbusów to 1 550 000 złotych. Co ciekawe, jeden z nich jest 1001 pojazdem, który zjechał z taśm montażowych producenta z Wielkopolski.


Obok nowych trolejbusów, gdyńską premierę miały także urządzenia automatycznie naprowadzające odbieraki na sieć trakcyjną w miejscach, w których kończyć się będzie liniowa jazda na bateriach. Dzięki nim szelki będą samoczynnie wpinały się w sieć, bez konieczności wysiadania kierowcy.

Przypomnijmy, że pierwsze trolejbusy poruszające się bez sieci trakcyjnej pojawiły się w Gdyni w 2010 roku. Jeszcze w tym roku PKT chce kupić dwa kolejne Solarisy z bateriami, a jeśli uda się pozyskać finansowanie z nowej perspektywy, to w latach 2016-2020 kolejnych 30 takich pojazdów. Pojazdy umożliwią dalszy rozwój tras. Chcemy, aby gdyńskie trolejbusy docierały do Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu, a także woziły pasażerów na gdyńskie osiedla: Fikakowo i Demptowo. Planujemy nawet trasę do Gdańska-Jelitkowa – mówi dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni Olgierd Wyszomirski i dodaje: Na przełomie tego i następnego roku powstanie pętla na Fikakowie, wówczas pojazdy dotrą także i tam.


___________

P.K.01.05.2015Źródła i Foto:

- mat. prasowe

- http://www.gdynia.pl

- fot. Dorota Nelke

Z początkiem maja trolejbusy pojawią się na Skwerze Kościuszki i Al. Jana Pawła II w Gdyni. W piątek 24 kwietnia 2015 r. odbyła się premiera najnowszych nabytków Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdynia i Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni – dwóch Solarisów Trollino 12M, które dzięki zasilaniu z baterii litowych-jonowych są w stanie przejechać nawet do 20 km bez prądu z trakcji. Koszt zakupu każdego z trolejbusów to 1 550 000 złotych. Co ciekawe, jeden z nich jest 1001 pojazdem, który zjechał z taśm montażowych producenta z Wielkopolski.

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,