Piątek, 24 marca 2023 imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław
Tu jesteś: Strona startowa

Od 1 marca pary, które chcą wziąć ślub poza murami Urzędu Stanu Cywilnego mogą to zrobić również w jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce - w Gdyni Orłowo.


Aby to zrobić, muszą spełnić jednak kilka warunków dotyczących między innymi zapewnienia:

- dostojeństwa wydarzenia,

- bezpieczeństwa swojego, urzędnika udzielającego ślubu i gości, którzy pojawią się na ceremonii.

Do gdyńskiego urzędu spływają pierwsze zapytania od par, które postanowiły stanąć na ślubnym kobiercu, w innym otoczeniu niż eleganckie wnętrza USC. Młodych, którzy dotychczas kierowali zapytania, interesuje: pokład Daru Pomorza, orłowskie molo i lokale gastronomiczne. Kiedy wybiorą konkretne miejsce powinny uzyskać pozwolenie właściciela nieruchomości prywatnej czy też gminnej.


I tak w przypadku molo w Orłowie i bulwaru Nadmorskiego byłoby to pozwolenie z Urzędu Miasta, ale już Ostroga Pilotowa w gdyńskim porcie (tuż obok Kapitanatu Portu Gdynia) należy do Urzędu Morskiego. Lokale gastronomiczne i ogrody, to kwestia zgody prywatnych właścicieli - tłumaczy Małgorzata Kędziora kierownik gdyńskiego Urzędu Stanu Cywilnego.


Na wypadek niesprzyjającej pogody, młodzi powinni przygotować dodatkowe miejsce, w którym można by urządzić uroczystość.

Bardzo ważne są kwestie bezpieczeństwa. Ślub nie może się odbyć pod wodą, w balonie i innych miejscach, które mogą zagrażać życiu - mówi Małgorzata Kędziora.


Wskazane miejsce powinno także zapewnić zachowanie uroczystej formy zawarcia małżeństwa, a ceremonia nie może trwać dłużej 45 minut.

Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pomyślnie, para będzie musiała wnieść urzędową opłatę w wysokości 1000 złotych.________

P. K.


03.03.2015


Źródło: http://www.gdynia.pl

Ślub na orłowskim molo? - Proszę bardzo!

Od 1 marca pary, które chcą wziąć ślub poza murami Urzędu Stanu Cywilnego mogą to zrobić. Powinny spełnić jednak kilka warunków dotyczących między innymi zapewnienia dostojeństwa wydarzenia, bezpieczeństwa swojego, urzędnika udzielającego ślubu i gości, którzy pojawią się na ceremonii.

Do gdyńskiego urzędu spływają pierwsze zapytania od par, które postanowiły stanąć na ślubnym kobiercu, w innym otoczeniu niż eleganckie wnętrza USC. Młodych, którzy dotychczas kierowali zapytania, interesuje pokład Daru Pomorza, orłowskie molo i lokale gastronomiczne. Kiedy wybiorą konkretne miejsce powinny uzyskać pozwolenie właściciela nieruchomości prywatnej czy też gminnej. I tak w przypadku molo w Orłowie i bulwaru Nadmorskiego byłoby to pozwolenie z Urzędu Miasta, ale już ostroga należy do Urzędu Morskiego. Lokale gastronomiczne i ogrody, to kwestia zgody prywatnych właścicieli - tłumaczy Małgorzata Kędziora kierownik gdyńskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Na wypadek niesprzyjającej pogody, młodzi powinni przygotować dodatkowe miejsce, w którym można by urządzić uroczystość.

Bardzo ważne są kwestie bezpieczeństwa. Ślub nie może się odbyć pod wodą, w balonie i innych miejscach, które mogą zagrażać życiu - mówi Małgorzata Kędziora. Wskazane miejsce powinno także zapewnić zachowanie uroczystej formy zawarcia małżeństwa, a ceremonia nie może trwać dłużej 45 minut.

Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pomyślnie, para będzie musiała wnieść urzędową opłatę w wysokości 1000 złotych.

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,