Tu jesteś: Strona startowa

W Gdyni Orłowie, wzorem plaży Śródmieście, powstało nowe wygodne zejście do wody. Z drewnianego podestu skorzystać mogą między innymi osoby poruszające się na wózkach, rodziny z małymi dziećmi... wszyscy ci, którzy chcą dotrzeć bezpośrednio nad morze.


Orłowska kładka - wspólna inwestycja Zarządu Dróg i Zieleni Gdynia, Gdyńskiego Centrum Spotu i Samodzielnego Referatu ds. Osób Niepełnosprawnych, dołączyła do poprzednich dwóch mieszczących się na plaży Śródmieście. Jak pokazuje praktyka, chętnie korzystają z niej osoby poruszające się na wózkach, matki, które bez problemu mogą wjechać wózkiem na plażę, a także rowerzyści, którzy nie muszą prowadzić swojego jednośladu po piasku.

Staramy się by nasze miasto, przestrzeń publiczna była kształtowana w sposób uniwersalny, stąd też przyjęte standardy projektowania uniwersalnego. Bo to już nie ten etap, kiedy przestrzeń publiczna kształtowana jest tylko dla osób niepełnosprawnych. Chcemy wszyscy czuć się komfortowo w naszym mieście. Chcemy żeby zarówno budynki, ulice, przestrzenie spędzania czasu wolnego, ale także piękne gdyńskie plaże były dostępne dla wszystkich. Cieszę się, że kładka zostaje oddana do użytku przed sezonem, jako pewien rodzaj symbolu wakacji w naszym mieście. Wakacji przyjaznych dla wszystkich, którzy mieszkają w Gdyni jak i tych, którzy do naszego miasta przyjadą - mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Inwestycja, której koszt wnosi 90 191,87 zł, została podzielona na dwa etapy. W pierwszym wykonano moduły zejścia, składające się trzech typów podestów, dwóch ławek i dwóch zadaszeń z płótna żeglarskiego. W drugim, ostatecznie zmontowano zejście, którego długość wynosi 33,37 m, a szerokość 2,20 m.

Wartością dodaną do autorskiego projektu, jest udział Gdyni w projekcie „Plaże dostępne dla wszystkich". Niedawno odbyła się w naszym mieście, ogólnopolska konferencja „Spotkajmy się na plaży, czyli dlaczego warto rozmawiać o dostępnej przestrzeni". Uczestnicy wypracowali między innymi pewne propozycje dotyczące modernizacji wejść do plaż i ich dostępności. Podczas konferencji wydano rekomendację dla wszystkich gmin nadmorskich, jak robić przestrzeń przyjazną dla wszystkich. Nie tylko dla osób poruszających się na wózkach, ale również dla wszystkich użytkowników plaż
- tłumaczy pełnomocnik prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych Beata Wachowiak-Zwara.

Gdynia od 1999 roku konsekwentnie realizuje politykę społeczną uwzględniającą potrzeby wszystkich mieszkańców Gdyni. Większość działań Miasta na rzecz osób niepełnosprawnych zostały zainicjowane jako pierwsze i do tej pory funkcjonują jako jedyne w Polsce._______

P.K.

16.05.2016

Źródło i foto:
http://www.gdynia.pl


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,