Czwartek, 08 czerwca 2023 imieniny obchodzą: Ada, Maksymilian, Seweryn
Tu jesteś: Strona startowa » Dla turystów » Siłownia plenerowa

Już od czerwca 2015 r. możemy się cieszyć pierwszą plenerową siłownią w naszej dzielnicy. Siłownia jest zlokalizowana, na wzgórzu - po lewej stronie ul. Orłowskiej (około 40m w kierunku rzeki Kaczej) tuż za parkanem osiedla Riwiera Orłowska. Siłownia jest ogólnodostępna a zamontowanych jest tam pięć urządzeń do wykonywania ćwiczeń.


Projekt siłowni plenerowej, początkowo był zgłoszony w 2014 roku przez grupę mieszkańców Orłowa w ramach budżetu obywatelskiego, nie uzyskał on jednak wymaganej ilości głosów poparcia. Projektem zainteresowała się poprzednia Rada Dzielnicy Orłowa i po długich staraniach oraz wielu perturbacjach związanych ze zmianą przyjętej i zatwierdzonej lokalizacji został on zrealizowany, a teraz już także publicznie udostępniony.


Z siłowni mogą korzystać osoby w każdym wieku. Zamontowane urządzenia pozwalają na wykonywanie ćwiczeń o różnym stopniu utrudnienia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie, przy siłowni znajduje się tylko jedna ławka ale Rada Dzielnicy, czyni starania mające na celu pozyskanie jeszcze jednej. Są również czynione starania o ustawienie przy siłowni stojaków dla rowerów oraz posadzenia krzewów w celu utworzenia żywopłotu. Rozważana jest także koncepcja ustawienia w obrębie siłowni, latarni oświetlającej obszar, na którym usytuowane są urządzenia do ćwiczeń.


Rada Dzielnicy zwraca się z gorącą prośbą i apelem do mieszkańców: Utrzymajmy porządek wokół tego obiektu oraz używajmy urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem aby długo nam służyły w niepogorszonym stanie!
_____

P.K.


26.06.2015


Źródło i foto:

- materiały prasowe Rada Dzielnicy Orłowo

- Foto: Henryk Wiszniowski

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,