Tu jesteś: Strona startowa

21 stycznia na 4 sesji VII kadencji Rada Miasta podjęła decyzję w sprawie wystawienia na sprzedaż nieruchomości będącej własnością miasta a położonej przy zbiegu ulic Al. Zwycięstwa i ul. Wielkopolskiej (działki nr 1065/67, 1067/70 oraz 1069/70). Łączna powierzchnia działek wynosi 4.928m kw.


Plan zagospodarowania przestrzennego nr 1506, który wyznacza zakres możliwości wykorzystania tego terenu, przewiduje tu szeroko pojętą zabudowę usługową. Symbol 35U stanowi strefę zabudowy usługowej ograniczonej do: biur, usług gastronomii, kultury, usług hotelarskich, salonów sprzedaży pojazdów, usług z zakresu ochrony zdrowia, rekreacji i sportu oraz odnowy biologicznej.

Przyszły właściciel zostanie wyłoniony w drodze przetargu. O warunkach przetargu i cenie poinformuje Zarządzenie Prezydenta Miasta. Działki wystawione do sprzedaży znajdują się w samym centrum dzielnicy i na szlaku dwóch ważnych dla całej Gdyni arterii komunikacyjnych: al. Zwycięstwa i ul. Wielkopolskiej, będącej drogą zjazdową w kierunku obwodnicy trójmiejskiej. Zapewne te cechy wpłyną na decyzje inwestycyjne.

Natomiast mieszkańcy chętnie widzieliby na tym terenie punkty handlowe, które zapewniłyby możliwość zrobienia codziennych zakupów. Mieszkańców Orłowa ciągle przybywa a sklepów niestety nie jest tak wiele. W czasie szczytu zakupowego, w piątki i soboty zdobycie miejsca na parkingach wokół orłowskiego ryneczku graniczy z cudem. Przydałaby się więc jakaś alternatywa, by sprawniej zakupić potrzebne codziennie produkty spożywcze, bez konieczności  wyjazdu do wielkich i jakże męczących centrów handlowych.

Na wyniki przetargu trzeba będzie jeszcze poczekać. A na razie poprzestańmy na życzeniu, aby jego efekty były udogodnieniem dla mieszkańców.


______

E.J.

26.01.2015

Źródło i foto: http://www.investgdynia.pl/oferta-przetargowa/szczegoly/275


Artykuły powiązane:


Maxim i okolice po raz enty >>


Orłowo jest większe >>Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,