Tu jesteś: Strona startowa

W październiku zakończył się przetarg na wykonanie rozbiórki zniszczonych Łazienek oraz umocnienie linii brzegowej. Prace już się zaczęły.


Łazienki zbudowane w latach 30-tych już przestały być wizytówką Orłowa. Na razie trwają prace, które mają na celu rozebranie ich i zabezpieczenie skarpy przed dalszymi uszkodzeniami. Termin zakończenia prac planowany jest na 15.12.2012r.


Łazienki należały do płatnej części plaży w Kąpielisku Orłowo. Znajdowały się w nich przebieralnie, pomieszczenia dla ratowników oraz wypożyczalnia sprzętów wodnych. Turyści mogli tam korzystać ze stu kabin z bieżącą wodą oraz czterech wanien na gorące kąpiele. Niestety w latach 70-tych obiekt stopniowo zaczął popadać w ruinę.


Do 2009 roku cześć pomieszczeń służyła w sezonie letnim jako zaplecze Teatru na plaży im. Gombrowicza, lecz panujące wówczas silne sztormy zrujnowały obiekt.


Pomysłów na zagospodarowanie obiektu było wiele. Od koncepcji rewitalizacji pasa nadmorskiego przedstawionego przez Towarzystwo Przyjaciół Orłowa w 2007 roku po stworzenie w tym miejscu restauracji. O szczegółach pisaliśmy w październikowym artykule.


Niestety z żalem możemy już tylko podziwiać je na starych fotografiach i pocztówkach.  Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,