Tu jesteś: Strona startowa

1 lutego 2017 r. odbędzie się dyskusja publiczna dotycząca zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części nadmorskiej dzielnicy Orłowo w Gdyni.


W projekcie wprowadza się następujące zmiany, dzięki którym będzie możliwe powiększenie bazy usługowej w pasie nadmorskim Orłowa poprzez budowę zarówno sezonowych jak i całorocznych obiektów gastronomicznych i rekreacyjno - wypoczynkowych w lokalizacji dawnych "łazienek". Obiekty sezonowe będą mogły mieć 1 kondygnację nadziemną i wysokość do 5,0 m. Poziom górnej krawędzi ściany zewnętrznej, gzymsu, attyki lub tarasu w obiektach całorocznych w lokalizacji nawiązującej do dawnych „łazienek” w Orłowie – nie będzie mógł przekroczyć wysokości bezwzględnej 8,5 m n.p.m., ale dopuszcza się barierki tarasu na budynku, których poziom nie przekroczy wysokości bezwzględnej 9,5 m n.p.m.. Jeżeli mielibyśmy sobie wyobrazić taki budynek to najłatwiej go przyrównać do otwartego w zeszłym roku na Bulwarze Nadmorskim - Browaru Gdyńskiego, którego taras na dachu cieszy się dużą popularnością.

Radni Dzielnicy Orłowo już w 2015 roku przedstawiali swoje wizje rozwoju tego obszaru podczas spotkania z Prezydentem Miasta a teraz uważnie przyglądają się proponowanym zmianom. Zachęcają również zainteresowanych rozwojem dzielnicy mieszkańców do udziału w dyskusji publicznej i zgłaszania swoich uwag do projektu do 24.02.2017 r. ponieważ jest to jedyna formalna możliwość wpływu na kształt i kierunek rozwoju naszej dzielnicy. Do każdej zgłoszonej uwagi Prezydent Miasta Gdyni musi się ustosunkować.

W Radzie Dzielnicy są osoby, które zajmują się tematem zmian miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego części nadmorskiej dzielnicy Orłowo w Gdyni. Mieszkańcy mogą z nimi konsultować swoje uwagi.

Projekt zmiany planu wyłożony jest do publicznego wglądu w Biurze Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni ul. Tadeusza Wendy 7/9 i Gdynia InfoBox OBSERWATORIUM ZMIAN ul. Świętojańska 30  w dniach od 21.01.2017 r. do 10.02.2017r. oraz na stronie internetowej:  http://www.gdynia.pl/bip/zagospodarowanie/info/4969_110879.html


Dyskusja publiczna nad projektem odbędzie w InfoBoxie w dniu 01.02.2017r. o godz. 17:00.


Serdecznie zapraszamy!


______

P.K.

Źródło i foto: http://www.gdynia.pl/bip/zagospodarowanie/info/4969_110879.html26.01.2017

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,