Tu jesteś: Strona startowa

Komedie, przedstawienia podszyte tradycjami kabaretowymi, recitale i koncerty - czyli rozrywka na najwyższym poziomie. I to w jakich okolicznościach przyrody! Jedyna w swoim rodzaju, uwielbiana przez widzów - zarówno mieszkańców, jak i turystów - Scena Letnia w Orłowie rozpoczyna sezon.


W Teatrze Miejskim w Gdyni trwają właśnie ostatnie przygotowania do otwarcia kolejnego już, dwudziestego pierwszego sezonu Sceny Letniej. 30 czerwca 2018 r. o godz. 20.00 zainauguruje go Jesteśmy na wczasach w reżyserii Jarosława Kiliana. Przedstawienia w nadmorskiej scenerii plaży w Orłowie będzie można podziwiać do 12 sierpnia. A później scenę przejmie Centrum Kultury.

Tegoroczny repertuar Sceny Letniej zapowiada się „śpiewająco". Będzie bowiem dużo akcentów muzycznych, piosenek i grania na żywo. Zaplanowane na ten sezon przedstawienia z pewnością wywołają niejedną salwę śmiechu i będą okazją do rozrywki na najwyższym poziomie.

O czym będzie sztuka Jesteśmy na wczasach w reżyserii Jarosława Kiliana?

Akcja dzieje się „na wczasach”, bo gdzieżby indziej, jeśli nie na naszej scenie w Orłowie. Są wakacje, plażowy entourage, Mewka, Szprota, Ratownik i Kierownik turnusu. A wśród nich nasz bohater, polski everyman, ten, który szuka miłości, przyjaźni, sensu. Spotykamy go, gdy jest „w wędrówce życia, na połowie czasu”. Ze znakomitych utworów Wojciecha Młynarskiego wyłania się świat, który znamy, który nas zaskakuje, ale który kochamy, bo przecież „jeszcze w zielone gramy”…


W wakacyjnym repertuarze znajdą się także takie tytuły jak:

„Jeszcze Bardziej Zielona Gęś" według K.I. Gałczyńskiego:

Przedstawienie jest zderzeniem mistrza pióra - Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - z wirtuozem nastrojowej muzyki, Grzegorzem Turnauem. Brawurowe kreacje aktorskie, znane przeboje i magiczny świat uroczych scenek Teatrzyku Zielona Gęś cieszą i śmieszą niezmiennie po dziś dzień.

„Bóg Mordu", według Yasminy Rezy:

Czarna komedia małżeńska pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów. Dwa małżeństwa, wojna charakterów i słowne potyczki na kanwie znakomitego tekstu, który jest pretekstem do brawurowej gry aktorów. Tekst Yasminy Rezy na język kina przełożył Roman Polański w filmie „Rzeź".


"Komedia omyłek" według Williama Szekspira

Ile zamieszania w życie społeczności mogą wprowadzić bliźniacy…? Komedia arcymistrza dramatu, w której dwóch, a właściwie czterech… rozdzielonych w dzieciństwie braci spotyka się po latach. Oczywiście, nie od razu wiadomo, kto jest kim, w związku z czym następuje seria zabawnych wydarzeń, pomyłek i nieporozumień, a wszystko oczywiście po to, aby dobrnąć do szczęśliwego finału.


Latem w Orłowie na scenie oraz w kawiarni będą odbywały się również koncerty oraz różnotematyczne spotkania.Serdecznie zapraszamy!______

P.K.

10.06.2018


Źródło: http://www.teatrgombrowicza.art.pl


Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,