Czwartek, 01 października 2020 imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz
Tu jesteś: Strona startowa

18 czerwca wprowadzona zostanie pilotażowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulicy Wielkopolskiej i Drogi Gdyńskiej. Wszystko po to, aby usprawnić płynność ruchu, zwłaszcza w godzinach porannych. Takie rozwiązanie potrwa trzy tygodnie. Jeśli się sprawdzi, zostanie wprowadzone na stałe.


Główną zmianą w stosunku do dotychczasowego oznakowania będzie dopuszczenie możliwości skrętu w lewo z ul. Wielkopolskiej w Drogę Gdyńską ze środkowego pasa ruchu. Z tego pasa będzie można też kontynuować jazdę na wprost w kierunku alei Zwycięstwa. Zamontowany zostanie dodatkowy drugi sygnalizator nad środkowym pasem ruchu dla skręcających w lewo. Oznacza to, że jadąc tym pasem kierowca jadący na wprost stosuje się do sygnalizatora kierunkowego na wprost, a skręcający w lewo do nowo zawieszonego sygnalizatora.

Na sygnalizatorach nad środkowym pasem ruchu wyświetlane sygnały nie zawsze będą identyczne. W pierwszej kolejności sygnał zielony będzie obowiązywał tylko dla jadących na wprost (sygnalizator do skrętu w lewo będzie wyświetlał sygnał czerwony), następnie sygnał zielony będzie wyświetlany zarówno dla jadących na wprost oraz skręcających w lewo. Na koniec cyklu sygnalizacji oba sygnalizatory będą wyświetlały sygnał czerwony.

– Propozycja zmiany organizacji ruchu wynika z coraz większego obciążenia relacji w lewo z ul. Wielkopolskiej w Drogę Gdyńską. Kolejka pojazdów w godzinach szczytu porannego i popołudniowego nie mieści się na pasie do skrętu w lewo powodując blokowanie lewego pasa ul. Wielkopolskiej nawet za skrzyżowanie z ul. Inżynierską. Wykorzystując narzędzia i dane z systemu TRISTAR, przeprowadzone zostały przez ZDiZ symulacje ruchu. Wykazały one, że rozwiązanie to może poprawić płynność ruchu na skrzyżowaniu, jednak z uwagi na jego niestandardowy charakter, efektywność będzie zależała od zachowania kierujących pojazdami, którzy muszą stosować się do sygnałów wyświetlanych dla swojego kierunku jazdy – mówi Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni.

Rozwiązania polegające na zawieszaniu dwóch różnych sygnalizatorów kierunkowych nad jednym pasem ruchu są z powodzeniem stosowane w innych miastach w Polsce, m.in w Krakowie czy we Wrocławiu. Po wprowadzeniu pilotażowej organizacji ruchu przedstawiciele ZDiZ, ZKM oraz Policji będą monitorować rozwiązanie zarówno pod kątem jego efektywności jak i wpływu na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Pilotażowa organizacja ruchu będzie obowiązywała przez trzy tygodnie. Jeśli się sprawdzi niosąc przewidywane korzyści dla uczestników ruchu, zostanie wprowadzona na stałe._______________14.06.2018


Źródło i foto: mat. prasowe

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,