Poniedziałek, 18 czerwca 2018 imieniny obchodzą: Elżbieta, Paula, Marek
Tu jesteś: Strona startowa

Rada dzielnicy Gdynia Orłowo i mieszkańcy Gdyni, kierując się dobrem publicznym obecnych i przyszłych pokoleń, pozostając z szacunkiem dla kulturowych walorów krajobrazowych Orłowa, wzywają Pana Prezydenta Miasta Gdyni dr Wojciecha Szczurka oraz Radnych Miasta Gdyni do włączenia obszaru działek po dawnym lokalu Maxim do zasobów miejskich zieleni urządzonej, trwale udostępnionych mieszkańcom i goszczącym w Gdyni turystom.


Oczekują, iż zgodnie z ustawowymi zasadami ładu przestrzennego i zrównoważonego rozwoju, przywrócony zostanie stan otwarcia tej przestrzeni, jaki miał miejsce w początkach Orłowa Morskiego, także po 1935 roku, po włączeniu Orłowa do Gdyni, aż do czasów komunistycznych.

Obszar zwany dzisiaj Promenadą Marysieńki historycznie stanowił przestrzeń otwartą sięgającą do pensjonatu Czerwony Dwór. Obecnie jedna z najważniejszych części tego terenu, zaanektowana w czasach braku poszanowania głosu społeczeństwa, pozostaje zajęta przez rozpadającą się ruderę dawnej restauracji Maxim, przesłaniając całkowicie wspaniały krajobraz otwartej Zatoki Gdańskiej, roztaczający się z podnóża Czerwonego Dworu.

Liczą na to, że decyzja przywracająca pierwotny kształt dostępnej dla wszystkich przestrzeni publicznej promenady, podjęta z prawdziwą troską o dobro wspólne i z szacunkiem dla najlepszego dziedzictwa historii, umożliwi szybkie uprzątnięcie terenu, zlikwiduje szpetny relikt z czasów komunistycznej niegospodarności i pozwoli odzyskać unikatową urodę tego miejsca.


Prosimy o wsparcie wszystkie osoby,
którym los tego terenu nie jest obojętny i podpisanie listy popierającej wniosek Rady Dzielnicy Orłowo.


Listę można pobrać tu >>, wydrukować, podpisać razem z rodziną, sąsiadami i znajomymi oraz dostarczyć do biura Rady Dzielnicy Orłowo we wtorki i czwartki. Listę posiada również każdy Radny Dzielnicy Orłowo, jest także dostępna do podpisu w godzinach otwarcia biura Rady Dzielnicy Orłowo we wtorki i czwartki.______

P.K.


11.03.2017


Źródło: mat. prasowe

Galerie tematyczne


O nas


Są dwa powody dla których został stworzony portal GdyniaOrłowo.pl:

1. Promocja atrakcji turystycznych Gdyni Orłowa.

2. Potrzeba zebrania w jednym miejscu rzetelnych informacji o dzielnic.

W serwisie znajdą Państwo: informacje o tym co się dzieje w Gdyni Orłowo oraz atrakcje turystyczne, noclegi i restauracje.

atrakcje orłowa, orłowo, noclegi orłowo, tanie noclegi orłowo, noclegi trójmiasto, tanie noclegi trójmiasto, rozkład jazdy orłowo, gdynia orłowo, ogłoszenia gdynia, ogłoszenia orłowo, nieruchomości orłowo,